Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

SVARBU!  Nuo 2021 m. lapkričio 15 d. keičiasi prašymų dėl LR pilietybės ir pranešimų apie kitos valstybės pilietybės įgijimą pateikimo tvarka. Daugiau informacijos rasite čia.

Informuojame, kad neteisėtas Lietuvos valstybės sienos perėjimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę pagal Lietuvos įstatymus. Užsieniečiai, norintys kreiptis dėl prieglobsčio Lietuvoje suteikimo, tai gali padaryti teisėtu būdu, pateikę prašymą Lietuvos pasienio kontrolės punktuose, o būdami teisėtai Lietuvoje – Migracijos departamentui.

Naujienos

Užsienio lietuvių bendruomenių atstovai supažindinti su prekybos žmonėmis prevencija

Sukurta: 2021.10.28 / Atnaujinta: 2021.11.01 17:48
Image

Spalio 28 dieną Užsienio reikalų ministerijos Konsulinis departamentas surengė nuotolinį seminarą užsienio lietuvių bendruomenių atstovams ir nariams „Kaip atpažinti prekybos žmonėmis auką ir jai padėti?“. Seminaras skirtas paminėti Europos Sąjungos kovos su prekyba žmonėmis dieną ir informuoti lietuvių bendruomenes užsienyje apie prekybos žmonėmis prevenciją.

Seminaro metu pristatyti prekybos žmonėmis aukų atpažinimo būdai, taip pat supažindinta su nuo prekybos žmonėmis nukentėjusių asmenų psichologija, elgsena, bendravimo ypatumais. Buvo aptarta Lietuvos diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų bei nevyriausybinių organizacijų teikiama pagalba prekybos žmonėmis aukoms, taip pat paaiškinta, kaip atpažinti nepilnamečių verbavimą ir išnaudojimą internete.

Seminarą vedė Užsienio reikalų ministerijos konsuliniai pareigūnai, Nacionalinės asociacijos prieš prekybą žmonėmis, Lietuvos kriminalinės policijos atstovai.

Susijusios naujienos