Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos Konsuline pagalba nelaimės atveju tel nr visa parą
BDAR

Užsienyje esantiems Lietuvos piliečiams gauti elektronines paslaugas bus paprasčiau ir greičiau

sukurta: 2023.06.19 / atnaujinta: 2023-09-01 17:07
Image

Nuo šiol užsienyje gyvenantys Lietuvos Respublikos piliečiai turės galimybę paprasčiau ir greičiau užsisakyti paslaugas bei dokumentus: paskelbti prarastą asmens dokumentą negaliojančiu, deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvos piliečiui gimus ar išvykus iš Lietuvos Respublikos, įtraukti civilinės būklės aktus (santuokos, gimimo, ištuokos, mirties) į apskaitą, užsakyti civilinės būklės akto įrašų išrašus, sudaryti įgaliojimus ir atlikti kitus notarinius veiksmus, užsakyti ir gauti teistumo (neteistumo) pažymas ir kita.

Tam reikia turėti LR Asmens tapatybės kortelę, išduotą po 2021 m. rugpjūčio 12 d., o mobiliuose įrenginiuose - NFC (angl. Near Field Communication) technologiją bei į mobilųjį įrenginį įdiegti programėlę mCard LTU, kurią galima parsisiųsti iš programėlių parduotuvių Apple App Store ar Google Play Store ir vadovautis instrukcija, kuri pateikiama čia.

Naujos išorės vartotojo elektroninės atpažinties paslaugos dėka per mobilų įrenginį jungiantis prie portalo „Elektroniniai valdžios vartai“ bus patvirtinama asmens tapatybė bei suteikiama galimybė užsisakyti minėtas paslaugas ir dokumentus. Norint prisijungti prie portalo „Elektroniniai valdžios vartai“ nebebūtina turėti stacionarų ar nešiojamą kompiuterį, tad nauja paslauga palengvins ir supaprastins asmens tapatybės kortelės, kaip elektroninės atpažinties priemonės, naudojimą, o tuo pačiu Lietuvos Respublikos piliečiai turės galimybę gauti eilę paslaugų nevykdami į Lietuvą ar Lietuvos konsulinę įstaigą ir taip taupydami savo laiką ir lėšas. Šį projektą įgyvendino Asmens dokumentų išrašymo centras prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos kartu su Informacinės visuomenės plėtros komitetu.

Daugiau informacijos apie paslaugas:

Susijusios naujienos