Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

Informuojame, kad neteisėtas Lietuvos valstybės sienos perėjimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę pagal Lietuvos įstatymus. Užsieniečiai, norintys kreiptis dėl prieglobsčio Lietuvoje suteikimo, tai gali padaryti teisėtu būdu, pateikę prašymą Lietuvos pasienio kontrolės punktuose, o būdami teisėtai Lietuvoje – Migracijos departamentui.

Naujienos

Vidaus saugumo fondo lėšomis surengtas Specialiąją tranzito schemą įgyvendinančių darbuotojų mokomasis seminaras

Sukurta: 2021.05.25 / Atnaujinta: 2021.09.15 09:28
Image

Šių metų gegužės 18-19 d. ir 20-21 d. vyko Specialiąją tranzito schemą įgyvendinančių Užsienio reikalų ministerijos ir Lietuvos Respublikos ambasados Rusijos Federacijoje, generalinių konsulatų Kaliningrade ir Sankt Peterburge darbuotojų 14 akademinių valandų mokomasis seminaras tema „Specialiosios tranzito schemos aktualijos. Kelionės dokumentų klastotės“. Seminarą vedė Užsienio reikalų ministerijos darbuotojai pagal kompetenciją, kelionės dokumentų klastočių ekspertas taip pat Lietuvos Respublikos Valstybės saugumo departamento atstovas.

Mokymų metu dalyviams buvo pristatytos Specialios tranzito schemos aktualijos, išnagrinėti Supaprastinto tranzito dokumentų išdavimą ir darbo tvarką reglamentuojančių teisės aktų pakeitimai, kelionės dokumentų klastojimo tendencijos, priminti rizikos veiksnių ir pavojų iš užsienio klausimai, aktualūs įgyvendinant Specialiąją tranzito schemą. Siekiant skaitmenizuoti Supaprastinto tranzito schemos procesą, dalyviams buvo pristatytas pilotinis Supaprastinto tranzito dokumento ir Supaprastinto tranzito geležinkeliu dokumento išdavimo projektas. Taip pat buvo perteiktos žinios ir praktiniai įgūdžiai, naudojant planšetinius kompiuterius.

Šis seminaras buvo organizuotas įgyvendinant Vidaus saugumo fondo projektą Nr. LT/2018/VSF/4.5.1.2 „STS darbuotojų mokymas, II etapas“, kuriam yra skirta 132 000,00 eurų. Specialiąją tranzito schemą įgyvendinantys darbuotojai šio projekto lėšomis taip dalyvavo finansų, viešųjų pirkimų, darbo teisės seminaruose, taip pat nuo 2019 m. rugsėjo sėkmingai mokosi anglų ir rusų kalbas. Projektas vykdomas 2019-2021 m.

Susijusios naujienos