Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių užsienyje ne darbo laiku: +37052362444

Naujienos

Vidaus saugumo fondo lėšomis surengtas Specialiąją tranzito schemą įgyvendinančių darbuotojų mokomasis seminaras

Sukurta: 2022.06.17 / Atnaujinta: 2023.02.20 11:40

2022 metų birželio 8-9 d. ir 15-16 d. vyko Specialiąją tranzito schemą (STS) įgyvendinančių Užsienio reikalų ministerijos ir Lietuvos Respublikos ambasados Rusijos Federacijoje, Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Kaliningrade ir Lietuvos Respublikos konsulato Sovetske darbuotojų 14 akademinių valandų mokomasis seminaras tema „Pilietinė visuomenė karo ir konfliktų kontekste, atsparumas propagandai ir dezinformacijai. Pirmoji pagalba. Specialiosios tranzito schemos aktualijos.“ Seminarą vedė Užsienio reikalų ministerijos darbuotojai pagal kompetenciją, psichologas, psichodinaminės grupių psichoterapijos praktikas Andrius Jurgaitis, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus instruktorė Vilma Mikoliūnienė.

Mokymų metu suteiktos žinios darbuotojams padės geriau suvokti propagandinio ir informacinio psichologinio karo aspektus, ugdyti atsparumą dezinformacijai ir stresui, stiprinti saviveiksmingumą, savireguliaciją kritinių situacijų metu. Seminaro dalyviai buvo supažindinti su medicinine ir psichologine pirmąja pagalba nukentėjusiajam, pradiniais suaugusiojo gaivinimo būdais.

Seminaro metu taip pat buvo aptartos Konsulinio departamento, Supaprastinto tranzito schemos aktualijos ir perspektyvos, Diplomatinės tarnybos įstatymo pakeitimai.

Šis seminaras buvo organizuotas įgyvendinant Nacionalinės vidaus saugumo fondo 2014–2020 metų programos lėšomis finansuojamą projektą Nr. LT/2018/VSF/4.5.1.2 „STS darbuotojų mokymas, II etapas“, kuriam yra skirta 202 000,00 eurų. Specialiąją tranzito schemą įgyvendinantys darbuotojai šio projekto lėšomis taip pat dalyvavo finansų, viešųjų pirkimų, darbo teisės seminaruose, taip pat nuo 2019 m. rugsėjo sėkmingai mokosi anglų kalbos. Projektas vykdomas 2019-2022 m.

Susijusios naujienos