Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių užsienyje ne darbo laiku: +37052362444

Naujienos

Vizų centro atidarymas Nigerijoje

Sukurta: 2019.08.21 / Atnaujinta: 2020.10.16 17:20 Šalis ar teritorija: Nigerija
Image

Siekiant užsieniečiams sudaryti palankesnes sąlygas pateikti prašymus išduoti vizas ir bendradarbiaujant su išorės paslaugų teikėju VFS Global, atidaryti Lietuvos vizų centrai Nigerijos Federacinėje Respublikoje.

Nuo 2019 m. rugpjūčio 21 d. Nigerijos Federacinėje Respublikoje gyvenantys asmenys prašymus išduoti Šengeno ir Lietuvos nacionalinę vizą galės pateikti Abudžoje ir Lagose esančiuose vizų centruose, kurių privalumai – ilgas darbo laikas strategiškai patogiose miestų vietose, eilių nebuvimas, atsiskaitymas vietos valiuta, taip pat vietoje teikiamos papildomos paslaugos (kelionės draudimas, fotografavimas ir pan.). Pateikdamas dokumentus vizų centruose pareiškėjas mokės papildomą 30 eurų paslaugos mokestį, Lietuvos valstybės biudžetui vizų centrų veikla papildomai nekainuoja.

Atidarius Lietuvos vizų centrus Nigerijos rezidentams, kuriems reikalinga Lietuvos nacionalinė viza, pvz., studentams, tyrėjams, darbuotojams ir pan., tam, kad pateikti prašymą išduoti nacionalinę vizą, daugiau nebereikės vykti į kitą valstybę, kurioje yra Lietuvos vizų tarnyba. Pirmieji prašymus išduoti nacionalinę vizą Lagose pateikė VšĮ Afrikos tyrimai ir konsultacijos bei VšĮ Versli Lietuva vykdomo projekto „Digital Explorers“, kurį remia ir iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija ir Europos Sąjunga per mobilumo partnerystės priemonę ir pagal sutartį su ICMPD, dalyviai.

Prašymus išduoti Šengeno vizą Nigerijos rezidentai ir toliau galės pateikti Lietuvai Šengeno vizų klausimais atstovaujančioje Belgijos Karalystės ambasadoje Abudžoje ir Prancūzijos Respublikos generaliniame konsulate Lagose.

Daugiau informacijos apie Lietuvos vizų centrų Nigerijoje veiklą skelbiama išorės paslaugų teikėjo VFS Global interneto svetainėje.